اخبار

انواع اتاق ها در هتل

به اشتراک گذاری
Facebooktwittergoogle_plus

هتل‌ها برای ارائه‌ی خدمات به مسافرین ایجاد شده اند، این خدمات شامل ارائه‌ی فضای خصوصی و متناسب با تعداد افراد و نیازهای آن‌ها و همچنین امکانات اقامتی می‌شود.

از اصلی ترین نکاتی که بخش پذیرش هتل می‌بایست به آن دقت زیادی داشته باشد، آگاهی از نوع اتاق‌ها، نوع تخت خواب و امکانات موجود در یک اتاق است و قبل از اینکه اتاقی را برای مسافر رزرو کند می‌بایست به درخواست مسافر توجه کند و تمامی ویژگی های مد نظر مسافر را در اولویت قرار دهد. به طور مثال دور بودن از آسانسور، اتاق با تخت خواب سایز بزرگ، و … در ادامه انواع اتاق های هتل و ویژگی های هر کدام را می توانید بشناسید.

۱. اتاق یک نفره (Room Single) 

این نوع از اتاق، سینگل نامیده می شود. این اتاق‌ها شامل یک تخت خواب هستند و برای افرادی که تنها سفر می‌کنند یا می‌خواهند در اتاق مجزا اقامت کنند مناسب است. معمولا مساحت اتاق‌های تک نفره حدود ۳۷ تا ۴۵ متر مربع می‌باشد. و اختصاراً با علامت ‏SGL‏ نشان داده می شود.

انواع اتاق ها در هتل

۲. اتاق دو نفره دبل (Double Room)

اتاق دبل یعنی اتاقی که یک تخت دو نفره دارد و معمولا زوجها از این اتاق استفاده می کنند. به طور کلی مساحت این اتاق‌ها حدود ۴۰تا ۴۵ متر مربع می باشد و اختصاراً با علامت ‏DBL‏ نشان داده می شود.‏

انواع اتاق ها در هتل

۳. اتاق دو نفره تویین (Twin Room)

دو تخت یک‌نفره با فاصله‌ی یک پاتختی در این اتاق‌ها قرار داده می‌شود، افرادی که با دوست خود سفر می کنند یا مسافرانی که با هم محرم هستند (خواهر و برادر…) می‌‌توانند این اتاق را برای اقامت خود انتحاب کنند. مساحت این اتاق‌ها نیز حدود ۴۰تا ۴۵ متر مربع می باشد و  همچنین اختصاراً با علامت ‏DBL‏ نشان داده می شود.‏

انواع اتاق ها در هتل

4. اتاق سه نفره (Triple Room)

این نوع از اتاق ها دارای ۳ تخت تک نفره و یا یک تخت تک نفره و یک تخت دونفره می باشد و مساحت آن تقریبا بین ۴۵ تا ۶۵ متر مربع را در برگرفته است. این نوع اتاق اختصاراً با علامت ‏TPL‏ نشان داده می شود.‏

انواع اتاق ها در هتل

انواع اتاق ها در هتل

5. آپارتمان (Apartment)

 اين مدل از  اتاق هاي هتل از يك هال پذيرايي همراه با يك الي سه اتاق كه هر كدام داراي ٢ تخت مي باشد، تشکیل شده اند و تعدادی صندلی و مبل راحتی در هال پذیرایی این نوع اتاق نیز وجود دارد. هر آپارتمان دارای یک حمام و یک آشپزخانه می باشد.

انواع اتاق ها در هتل

6. اتاق Queen

اتاقی با یک تخت سایز بزرگ ( یک‌و‌نیم نفره) که یک نفر و یا حتی چند نفر میتوانند در آن اقامت داشته باشند. متراژ این اتاق ها چیزی بین ۳۲ تا ۵۰ متر مربع است.

انواع اتاق ها در هتل

7. اتاق کانکتد (Connected Room)

دو اتاق تودرتو را میگویند، هر دو اتاق به راهرو اصلی هتل راه دارد و هر کدام به تنهایی یک اتاق کاملاست و حمام جداگانه ای هم دارد، این دو اتاق به وسیله یک در از وسط به هم متصل است. چنانچه یک خانواده چهار نفره ، چنین اتاقی را درخواست نماید ، بچه ها در یک اتاق وپدر و مادر در اتاق دیگر اقامت خواهند نمود ، بدون این که درب راهرو اصلی را بازکنند، دو اتاق از درب وسط می توانند با هم در ارتباط باشند.

انواع اتاق ها در هتل

8. اتاق کابانا  (CABANA ROOM)

‏اتاقی است هم کف، که پنجره آن به محوطه ای باز می شود که متصل به استخر شناست. ساکن چنین اتاقی می ‏تواند برای تعویض لباس، از اتاق مخصوص خود استفاده نماید.‏

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

9. اتاق استودیو  (STUDIO ROOM)

به اتاق هایی گفته می شود که در بدو ورود به شکل اتاق پذیرایی دیده می شود ولی در صورتی که  مبل ها یا کاناپه ها را به صورت تختخواب درآورند حکم اتاق خواب را خواهد یافت، از این رو روزها اتاق پذیرایی و شب ها اتاق خواب است؛ البته کاناپه ها طوری ساخته شده اند که می توان بالش و پتو و ملحفه را داخل آن جای داد. اتاق استودیو حمام نیز دارد، استودیو می تواند آشپزخانه کوچکی نیز داشته باشد.

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

10. سوئیت(SUITE)

سوئیت ها کامل ترین نوع محل های اقامت محسوب می شود که معمولا دارای دو یا چند اتاق خواب،یک اتاق نشیمن و یک اتاق غذاخوری است.

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

11. سوییت‌ یک خوابه (Single Suite)

دارای یک اتاق خواب و نشیمن جدا از هم است.

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

12. سوییت‌دو خوابه (Medium Suite)

دارای دو اتاق خواب و یک نشمین مجزا می باشد.

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

13. سوییت‌دوبلکس (Duplex Suite)

در این نوع از سوئیت ها، اتاق نشیمن بزرگ‌تر و مجلل‌تر طراحی شده و چند پله پایین‌تر از اتاق خواب‌ها قرار دارد.

 

 

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

14. فیستا سوئیت (Fiesta Suite)

این مدل از سوئیت‌ها عموما در هتل هایی که مجهز به سالن عروسی هستند وجود دارد که پس از پایان مراسم عروسی برای استراحت و خواب در اختیار عروس و داماد گذاشته می شود.  . معمولاً مخارج این سوئیت قبلاً جزو هزینه ‏های مجلس عروسی منظور گردیده و حساب جداگانه ای ندارد‎.

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

15. اتاق پارلر  (PARLOR ROOM)

این اتاق فقط برای نشستن کاربرد دارد و نمی توان در آن خوابید و معمولا برای مقاصد کاری و تجاری اجاره داده می شود.

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

16. اتاق لانای  (LANAI ROOM)

این اتاق نمایی به یک منظره طبیعی مانند باغ با آبشار دارد.

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

17. اتاق ایفیشنسی  (EFFICIENCY ROOM)

این اتاق دارای یک آشپزخانه کوچک است.

 

 

 

انواع اتاق ها در هتل

 

 

 

ایران - مشهد مقدس
میدان بیت المقدس- هتل مشهد

تلفن تماس : ۰۵۱۳۲۲۲۲۶۶۶

تلفکس : ۰۵۱۳۲۲۲۶۷۶۷

ایمیل : contact@mashhad-hotel.com

logo-samandehi

Mashhad Hotel ,Ab square
Mashhad, Iran

Phone : +985132222666

Fax : +985132226767

Email : contact@mashhad-hotel.com