اخبار

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

به اشتراک گذاری
Facebooktwittergoogle_plus

1- متل Motel:

متل تلفیقی است از دو واژه Motor و Hotel و اساساً ماهیت بین راهی داشته و معمولاً خارج از شهرها قراردارد . در تعریف متل می توان گفت که هتلی است که در آن مسافران می توانند با خودروی شخصی وارد شده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند . یکی از مشخصه های اصلی متل ها عدم وجود لابی در آنهاست چرا که میهمانان به مجرد وارد شدن به متل بدون نیاز به پیاده شدن کلید اتاق خود را از رسپشن دریافت نموده و مستقیماً به سمت اتاق خود رانندگی می نمایند.

 

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

 

2- هاستل Hostel:

هاستل ها یا به عبارت خودمان مسافرخانه ها فقط جایی برای خواب به مسافرین ارائه می ­دهند.هاستل ها را گردشگرانی که هزینه اقامت برایشان مهم است و نمی خواهند زیاد برای اقامت خود هزینه بپردازند،انتخاب می کتتد. مسافر یک تخت را در یک اتاق چند تخت خوابه اجاره می کند و از سایر خدمات مانند دستشویی،حمام و آشپزخانه به صورت مشترک و عمومی استفاده می کند. اولین هاستل در سال 1912 در قصر آلتنای ( Altena Castle) آلمان تاسیس شد. هاستل ها در اروپا بسیار پرطرفدار است و بسیاری از گردشگران اروپایی برای دیدن نقاط مختلف اروپا از هاستل استفاده می کنند.

 

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

 

3- ریزورت هتل Resort Hotel:

ریزورت هتل­ ها معمولا در کوهستان­ ها، جزیره ها و ساحل ­های خارج از شهر قرار دارند. استخرهای بزرگ، زمین گلف، انواع زمین ­های بازی و … از امکاناتی است که ریزوزت هتل ­ها به مسافرین ارائه می ­دهند. اگر دنبال یک جای دنج برای گذران تعطیلات هستید و یا می­خواهید ماه عسل رویایی و به یادماندنی را تجربه کنید، ریزورت هتل انتخاب ایده آلی برای شما است.

 

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

 

4- هتل پانسیون ‏Hotel Pension‏:‏‏‎

در شهر واقع شده و تعدادی اتاق و سالن غذاخوری، به اندازه ای که بتواند غذای ساکنان اتاق ها را تأمین نماید و کتابخانه و سالن ‏مطالعه و اتاق تلویزیون در آن پیش بینی و آماده شده است. اتاق های پانسیون معمولا یا هیچ امکاناتی ندارد یا کمترین و اولیه ترین ‏امکانات را دارا می باشد. معمولا در اتاق های پانسیون حمام اختصاصی وجود دارد. پانسیون معمولاً اتاق را به صورت ماهانه و ‏یا سالانه اجاره داده و مشتریان دیگری را از خارج هتل برای صرف غذا نمی پذیرد. بر همین اساس معمولاً سالن غذاخوری ‏پانسیون فقط به اندازه احتیاج اتاق ها در نظرگرفته می شود. در پانسیون ها مقرارت خاصی وجود دارد و مسافران می بایست در ‏ساعات معیّنی برای صرف صبحانه، نهار و شام سر میز حاضر شوند و تا ساعت مشخصی نیز درب ورودی پانسیون باز است.‏ ‏ ‏ ‏

 

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

 

5- هتل های تخت خواب و صبحانه  Bed and Breakfast Hotels:

این هتل ها معمولا خانه هایی هستند که اتاق هایشان را به مشتریانی با اقامت کوتاه اجاره می دهند. مشتریان این هتل ها معمولا فقط برای استراحت کمتر از یک هفته به این هتل ها مراجعه می کنند. تعداد اتاق های این هتل ها از 30 اتاق تجاوز نمی کند. به طور معمول این هتل ها به صورت خانوادگی اداره می شود و صاحب هتل در خود هتل اقامت دارد و رستوران و کافه هتل را به صورت خانوادگی اداره می کنند. هتل های B&B به علت خدمات محدود، قیمت بسیار کمتری نسبت به هتل هایی با سرویس کامل دارد.

 

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

 

6- هتل آپارتمان ‏Apartment Hotel‏:‏

هتل مکانى است براى اقامت تا در آن از مسافر پذیرایى شود. حال اگر امکان پذیرایى در هتل کاهش یابد، هتل آپارتمان شکل می ‏گیرد. در هتل آپارتمان ها وسایل آشپزى وجود دارد و نیازى به رستوران احساس نمى شود. اقامت در هتل آپارتمان بسیار شبیه ‏به اجاره آپارتمان است با این تفاوت که قرارداد اجاره ای وجود ندارد و مسافر هر وقت بخواهد می تواند با هتل تسویه حساب ‏نموده و آنجا را ترک نماید . بر خلاف هتل ها که دارای شرایط سختی هستند هتل آپارتمانها دارای انعطاف پذیری بالائی بوده و ‏انواع بسیار متفاوتی دارند. معمولاً شبیه هتل ها ساخته می شوند و دارای تعداد زیادی آپارتمان می باشند. دوره اقامت در آن ها ‏بسیار متفاوت بوده و از چند روز تا چند ماه متغیر است. معمولاً قیمت آن ها از هتل های هم ردیف پایین تر است. مسافرینی که در ‏آن اقامت می گزینند؛ آن را به مثابه خانه خود انگاشته که موقتاً از محل اصلی زندگی آن ها به دور است. بنابراین هرآنچه که در ‏خانه فراهم است ممکن است در هتل آپارتمان نیز فراهم باشد.

 

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

 

7- هتل های سوئیت Suit Hotels:

این هتل ها جدیدترین و رو به رشدترین نوع هتل ها محسوب می شوند. اصلی ترین جاذبه این هتل ها همانطور که از نامشان پیداست سوئیت های آن ها است که دارای اتاق نشیمن و اتاق خواب جداگانه است. هر چند به ازای این سوئیت های مجلل هتل های سوئیت معمولا سرویس های عمومی محدودتری نسبت به هتل های دیگر به مشتریان خود ارائه می کنند. این سیاست به منظور کاهش هزینه ها و متعاقبا باقی ماندن هتل های سوئیت در رقابت با بازار گردشگری اتخاذ شده است. بازرگانان، وکلا، حسابداران و به طور کل افراد حرفه ای از مشتریان اصلی این هتل ها هستند چرا که می توانند کارها و جلسات را در سوئیت خود و خارج از اتاق خواب انجام دهند.

 

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

 

8- ایرپورت هتل airport hotel:

ایرپورت هتل ها نزدیک فرودگاه قرار دارند و مسافرانی که پرواز آن ها توقف دارد و یا پرواز آن ها کنسل شده و یا تاخیر طولانی دارد و یا کارکنان و خلبان هواپیما در این هتل ها اقامت می کنند. تعدادی از این ایرپورت هتل ها برای جذب بیشتر مشتری، خدماتی مانند ترانسفر رایگان بین هتل و فرودگاه ارایه می دهند. نکته مورد توجه این است که به علت کوتاه بودن مدت اقامت، هزینه برخی از این ایرپورت هتل ها به صورت ساعتی محاسبه می شود.

 

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

 

9- بوتیک هتل Boutique Hotel:

بوتیک هتل ها طراحی خاصی دارند و بیشتر یک تم مشخص را در طراحی دکوراسیون مانند مبلمان، نقاشی و یا تمام وسایلی که در طراحی داخلی استفاده می شود را انتخاب می کنند و از یک هتل عادی کوچکتر هستند. افرادی که علاقه مند هستد در محل متفاوتی در سفر خود اقامت کنند، بوتیک هتل ها را انتخاب می کنند.

 

انواع هتل ها بر اساس استانداردهای جهانی

 

ایران - مشهد مقدس
میدان بیت المقدس- هتل مشهد

تلفن تماس : ۰۵۱۳۲۲۲۲۶۶۶

تلفکس : ۰۵۱۳۲۲۲۶۷۶۷

ایمیل : contact@mashhad-hotel.com

logo-samandehi

Mashhad Hotel ,Ab square
Mashhad, Iran

Phone : +985132222666

Fax : +985132226767

Email : contact@mashhad-hotel.com