اخبار

ستاره دار شدن هتل ها بر چه اساسی است؟

به اشتراک گذاری
Facebooktwittergoogle_plus

هتل تک ستاره *:

هتل تک ستاره چه نوع هتلی است و تفاوت آن با دیگر هتل ها در چیست؟ شاید این سوالی باشد که همیشه در ذهن ما نقش بسته است. در واقع هتل های تک ستاره به دلیل هتل بودن از قوانین هتل ها پیروی می کنند و از دسته بندی آنها خارج نیستند، ولی به لحاظ کیفیت و خدمات ارائه شده در پایین ترین سطح قرار می گیرند. هتل هایی با تعداد اتاق هایی کم، در فضایی کوچک و اغلب در کنار پایانه ها و مراکز پر تردد. در بیشتر این هتل های تک ستاره امکانات اولیه مانند حمام و سرویس بهداشتی در قسمت های عمومی قرار گرفته و اشتراکا مورد استفاده قرار می گیرند. البته برخی از این هتل ها قادر به ارائه خدمات رستورانی نیز می باشند. از دیگر نکات مورد توجه در این هتل ها تعداد پرسنل کم و محدود آن ها می باشد. البته از مزایای چشم گیر آنها هزینه های پایین و مقرون و به صرفه بودن آنهاست که همیشه طرفداران خاص خود را دارند.

 

ستاره دار شدن هتل ها بر چه اساسی است؟

 

هتل دو ستاره **:

این هتل‌ها معمولاً بخشی از هتل‌های زنجیره ای به شمار می‌روند که دارای امکاناتی مناسب ولی محدود هستند. اتاق‌های کوچک یا متوسط این هتل‌ها مجهز به تلفن و تلویزیون است. خدمات داخل اتاق ممکن است ارائه نشود و معمولاً یک رستوران کوچک در فضای هتل موجود است.

 

ستاره دار شدن هتل ها بر چه اساسی است؟

 

هتل سه ستاره ***:

این هتل ها معمولا فضای بزرگتر و لابی شیک تر و مجهزتری نسبت به هتل های دو ستاره دارند. در هتل های سه ستاره معمولا ‏شخصی برای حمل چمدان های مسافران وجود ندارد. این هتل ها معمولا فاصله زیادی تا مراکز خرید منطقه یا جاذبه های ‏گردشگری گران قیمت ندارند. رستوران هتل های سه ستاره،در سطح متوسط است. در این هتل ها صبحانه به ‏صورت بوفه سرو می گردد و در برخی از هتل های سه ستاره، ناهار و شام نیز در هتل سرو می گردد که باید با پرداخت هزینه ‏جداگانه از این امکانات استفاده کرد. خدماتی که در اتاق ها ارائه می گردد متفاوت است، در برخی هتل های سه ستاره شاید تا ‏زمانی که نوشته ” لطفا اتاق را تمیز کنید ” روی در قرار داده نشود کسی برای تمیز کردن اتاقها نیاید. باشگاه ورزشی و استخر از ‏امکاناتی است که برخی از هتل های سه ستاره دارند اما هیچ بایدی در وجود داشتن این امکانات در این هتل ها وجود ندارد.‏ ‏ ‏

 

ستاره دار شدن هتل ها بر چه اساسی است؟

 

هتل چهار ستاره ****:

هتل های چهارستاره معمولا فضای بزرگ و رسمی دارند. کارکنان این هتل ها آموزش های بیشتر و سخت تری نسبت به هتل ‏های درجه پایین تر می بینند و تامین راحتی و آسودگی میهمانان، هدف اصلی کارکنان آنها می باشد. در این هتل ها فردی برای ‏حمل کردن چمدان های مسافران مشخص شده است و آنها را تا اتاقهایشان همراهی می کند. امکانات اتاق ها از نور اتاق گرفته تا ‏فضا و مبلمان باید از درجه متوسط، بالاتر باشند. رستوران هتل ها معمولا خدمات بیشتر و منوهای متنوع تری ارائه می ‏کنند. خدمات تمیز کردن اتاق ها در هر ساعت از روز که مسافر بخواهد صورت می گیرد. پارکینگ نیز معمولا در این هتل ها ‏وجود دارد. اغلب هتل های چهار ستاره دارای امکانات ورزشی و یک استخر هستند. لابی هتل های چهار ستاره فضای بزرگتر و ‏مبلمان بیشتری برای نشستن دارد. ‏‏‏ ‏ ‏‏

 

ستاره دار شدن هتل ها بر چه اساسی است؟ ‏‏‏ ‏ ‏ ‏ ‏

 

هتل پنج ستاره *****:

این دسته از هتل ها از خانواده هتل های لوکس و مجلل می باشند. تمام امکانات در این هتل ها در بالاترین سطح قرار دارند و اغلب شباهت هایی بین هتل های پنج ستاره در سرتاسر دنیا دیده میشود. از لحاظ اتاق ها از اتاق های بزرگ تا اتاق های بسیار بزرگ که در برخی مواقع نزدیک به ۱۰۰۰ متر فضا را به یک سوییت اختصاص می دهند. اتاق هایی شیک با تخت هایی بزرگ و تزیین شده، وجود امکانات رفاهی و تفریحی داخل اتاق مانند باشگاه های ورزشی و جکوزی، وجود مبلمان های بزرگ و شیک، وجود بوفه هایی کامل در اتاق ها برای رفاه هرچه بیشتر مسافران، برخورد عالی و خاص پرسنل با مسافران که کمتر در هتل های دیگر می توان دید. وجود فروشگاه های بزرگ در این هتل ها نیز می تواند بسیاری از نیاز های مسافران را برطرف کند. تنها ایرادی که به این دسته هتل ها می توان گرفت، هزینه اقامت گران در آن ها نسبت به دیگر هتل ها می باشد. البته همان طور که گفته شد هتل ها در کشورهای مختلف و حتی در یک شهر نیز اختلافاتی با هتل های هم ستاره خود دارند. در بازار متنوع هتل های امروزی هر هتلی با ارائه روشی جدید سعی در جذب میهمانان و گردشگران بیشتری را دارند که این امری کاملا طبیعی بوده.

 

ستاره دار شدن هتل ها بر چه اساسی است؟

 

هتل‌های با ستاره‌های بیشتر ********:

در سال های اخیر هتل هایی با ۶ ،۷، و حتی ۸ ستاره در جهان ساخته شده که البته ملاک آنها بر مبنای نبودن همتا برای خود است. شاید دیدن نام هتلی با ۸ ستاره کنار آن انسان را به این فکر فرو ببرد که هتلی ۸ ستاره چه چیزی بیشتر از یک هتل ۵ ستاره دارد؟ این هتل های اشرافی و سلطنتی که می توان در میان آنها به هتل ۷ ستاره برج العرب و هتل ۸ ستاره کاخ امارات اشاره کرد، با ساختمان های اشرافی و بزرگ خود و البته خدمات اضافی ارائه شده توسط آنها، خود را از دیگر هتل ها متمایز کرده اند. استفاده ۴۰ تن طلا در ساختمان هتل کاخ امارات یا وجود بالگرد در فراز بام آن برای جابجایی میهمان ها و حتی تخت های گردان در طبقات بالای این مجموعه ها از دلایل اضافه کردن ستاره کنار اسامی این هتل ها می باشد. البته از هزینه بالای اقامت در این هتل نیز نمی توان چشم پوشی کرد که گاها به بیش از ۱۵۰۰۰ دلار برای یک شب اقامت در آنها باید هزینه کرد.

 

۷ ستاره برج العرب

 

ستاره دار شدن هتل ها بر چه اساسی است؟

 

 

 

ایران - مشهد مقدس
میدان بیت المقدس- هتل مشهد

تلفن تماس : ۰۵۱۳۲۲۲۲۶۶۶

تلفکس : ۰۵۱۳۲۲۲۶۷۶۷

ایمیل : contact@mashhad-hotel.com

logo-samandehi

Mashhad Hotel ,Ab square
Mashhad, Iran

Phone : +985132222666

Fax : +985132226767

Email : contact@mashhad-hotel.com